www.zzwp-bydgoszcz.pl
Związek Żołnierzy Wojska Polskiego    Kujawsko-Pomorski Zarząd Wojewódzki w Bydgoszczy
  • Strona główna
  • Mapa strony
  • Kontakt

14.11.2022

Obchody 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości

W dniu 11 listopada, jak co roku, uczestniczyliśmy w obchodach Święta Narodowego – Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W Bydgoszczy uroczystości państwowe odbyły się na Placu Wolności. Organizatorem był Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.Uroczystość poprzedziła Msza Święta w intencji Ojczyzny celebrowane przez biskupa Krzysztofa Włodarczyka

Po odegraniu Hymnu Narodowego i wciągnięciu Flagi na maszt okolicznościowe przemówienie wygłosił  Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz

Pozdrowienia od Premiera przekazał Minister Łukasz Schreiber. Życzenia przekazali także przedstawiciele Marszałka i Prezydenta Bydgoszczy. Poseł Tomasz Latos odczytał list do mieszkańców Bydgoszczy od Marszałek Sejmu RP  Elżbiety Witek Witek.

Po przemówieniach nastąpiło złożenie wieńców i kwiatów.

Nasz Związek reprezentowali prezes Kujawsko-Pomorskiego ZW Józef Mól i wiceprezes Koła nr 3 Julian Weideman, którzy złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem na Placu Wolności.

W uroczystości wziął udział poczet sztandarowy z Koła nr 3 w składzie: Ryszard Wasiucionek, Józef Chodenionek i Janusz Sędłak.

Na zakończenie uroczystości orkiestra garnizonu Bydgoszcz odegrała wiązankę pieśni patriotycznych