www.zzwp-bydgoszcz.pl
Związek Żołnierzy Wojska Polskiego    Kujawsko-Pomorski Zarząd Wojewódzki w Bydgoszczy
  • Strona główna
  • Mapa strony
  • Kontakt

07.06.2020

Święto Związku Żołnierzy Wojska Polskiego

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy1

W dniu 14 czerwca 1981 został utworzony Związek Byłych Żołnierzy Zawodowych. Mija właśnie 39 lat od powstania naszego Związku, noszącego dziś nazwę Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Rocznicę tę przychodzi nam obchodzić w niekorzystnym dla nas i,  w naszej ocenie, niekorzystnym dla Polski okresie. Nie mamy dziś żadnego wsparcia ze strony, bliskiego nam nadal, resortu Obrony Narodowej. Co więcej, jesteśmy traktowani przez kierownictwo MON jako „gorszy sort”. Przedstawiciele rządzącej dziś opcji politycznej traktują nas często jak zdrajców Ojczyzny. Wyrzucono nas z pomieszczeń zajmowanych w jednostkach i instytucjach wojskowych, chociaż często stoją one puste i niszczeją, a przecież opłacaliśmy koszty ich utrzymania. To możemy przeboleć, ale nie zapomnimy im zakazu kontaktów instytucji, jednostek i żołnierzy z naszym środowiskiem. Damy temu wyraz w odpowiednim momencie.

Ale na dzisiaj dość tych żalów. Poradzimy sobie bez MON-u. Wytrwamy w dziele konsolidacji naszych szeregów, mając na względzie nie tylko interes własny, ale przede wszystkim dobro Polski.

Nie smućmy się zatem w dniu naszego Święta. Wspomagajmy się w czasach stanu epidemii, spotykajmy się z zachowaniem środków bezpieczeństwa i radujmy się tym co osiągnęliśmy, osiągnięciami naszych najbliższych oraz z tego, że jeszcze nam się chce i mamy dość sił.

Życzę wszystkim członkom i sympatykom naszego Związku dużo zdrowia i kondycji, radości codziennej i serdeczności w stosunkach z bliskimi, a także sąsiadami i znajomymi. Niech nie omija nas Szczęście, a koronawirus trzyma się od nas z daleka.

Serdeczne życzenia przekazuje Prezes naszego Związku płk mgr. Marek Bielec

Życzenia Prezesa w Rocznicę ZŻWP