www.zzwp-bydgoszcz.pl
Związek Żołnierzy Wojska Polskiego    Kujawsko-Pomorski Zarząd Wojewódzki w Bydgoszczy
  • Strona główna
  • Mapa strony
  • Kontakt

23.08.2017

W obronie praw służb mundurowych

Informujemy członków i sympatyków naszego Związku o kolejnych zamierzeniach Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych w sprawie obrony uprawnień emerytalnych służb mundurowych.

Zarząd Federacji powziął decyzję o opracowaniu projektu ustawy przywracającej uprawnienia funkcjonariuszy służb mundurowych odebrane tzw. „ustawą dezubekizacyjną”. Projekt ustawy Federacja zamierza zgłosić w formie projektu obywatelskiego – potrzeba co najmniej 100 000 podpisów popierających projekt. W tym celu powołano Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, który powierzył funkcję Pełnomocnika Komitetu p. Andrzejowi Rozenkowi, a funkcję zastępcy gen. Markowi Dukaczewskiemu. Postanowiono powołać we wszystkich województwach i dużych miastach Komitety Protestacyjne, których zadaniem będzie zebranie co najmniej 100 000 podpisów w ciągu 3 miesięcy od daty wniesienia do Sejmu projektu ustawy. W Bydgoszczy w skład Komitetu weszli: kol. kol. Henryk Grobelny, Zbigniew Madej, Grzegorz Matuszewski (dane kontaktowe posiada biuro ZW). We wrześniu planowane są spotkania z przedstawicielami Komitetu i europosłem Januszem Zemke (w sierpniu obywają się w innych rejonach kraju): 21.09 – spotkanie z Januszem Zemke w w Nakle i Sępólnie Krajeńskim; 22.09 – z Januszem Zemke w Świeciu i Tucholi; 28.09 – spotkanie z Andrzejem Rozenkiem w Bydgoszczy.

W sprawie tzw. „ustawy dezubekizacyjnej” i jej skutkach (media informują sporadycznie o tych faktach) wypowiedzieli się byli szefowie MSW i znani dziennikarze – ich Apel poniżej.

Apel byłych szefów MSW

Prezydent Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych p. Ryszard Czarnecki zwraca się z Apelem o poparcie inicjatywy przez członków naszego Związku, rodziny i sympatyków. Zwraca uwagę, iż projekt ustawy dotyczącej emerytów wojskowych leży w Sejmie i czeka na rozpatrzenie (dalsze prace mogą i zapewne będą wdrożone w dogodnym dla władzy terminie). Tekst Apelu poniżej.

DO EMERYTÓW WOJSKOWYCH

Proszę wszystkich członków naszej organizacji o zapoznanie kolegów i sympatyków z treścią niniejszego wpisu, wzięcie udziału w planowanych spotkaniach i włączenie się do akcji zbierania podpisów po jej uruchomieniu. 

Józef Mól