www.zzwp-bydgoszcz.pl
Związek Żołnierzy Wojska Polskiego    Kujawsko-Pomorski Zarząd Wojewódzki w Bydgoszczy
  • Strona główna
  • Mapa strony
  • Kontakt

09.06.2015

Spotkanie patriotyczno-obronne w 1. Blog

W związku z nadchodzącą 70. Rocznicą Dnia Zwycięstwa, Kujawsko-Pomorski Zarząd Wojewódzki Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, na terenie stacjonowania 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej, kolejny raz zorganizował spotkanie patriotyczno-obronne z młodzieżą szkolną.
Na to spotkanie przybyli uczniowie wraz z opiekunami z Bydgoszczy, Szubina, Nakła i Mroczy. Spotkanie otworzył płk Edmund Łączny – wiceprezes Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP- inicjator spotkań promocyjnych z młodzieżą i społecznością lokalną. Życzył młodym sympatykom wojska wyśmienitej zabawy i sportowej rywalizacji podczas zawodów strzeleckich.
Następnie płk Stefan Bartczak przypomniał, co każdy Polak powinien wiedzieć o świętach 1, 2, 3 i 8 maja oraz zasady występowania pocztów sztandarowych i rozmieszczania flag i sztandarów podczas oficjalnych uroczystości. Na zakończenie tej części przedstawiciel Brygady zapoznał przybyłych z zadaniami wykonywanymi przez żołnierzy i ich osiągnięciami. Po przemaszerowaniu przez rejon zakwaterowania uczestnicy zostali podzieleni na grupy, które pod komendą instruktorów ćwiczyli musztrę wojskową, zapoznawali się z bezpiecznym rozminowywaniem pola walki, przymierzali nowoczesne umundurowanie, oglądali sprzęt wojskowy, uczestniczyli w strzelaniu z broni pneumatycznej a także posmakować żołnierskiej grochówki. Największe zainteresowanie wzbudził dynamiczny pokaz działania bydgoskich logistyków na posterunku kontrolnym w trakcie sprawdzania pojazdu i przeszukania osób. Pokaz ten przygotowali żołnierze, którzy wielokrotnie pełnili misje poza granicami kraju.
Końcowym etapem było podsumowanie spotkania oraz ogłoszenie wyników strzelania. Najlepsi strzelcy w grupach: szkoły podstawowe, gimnazja i opiekunowie otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk: Poseł na Sejm RP – pani Iwony Kozłowskiej, Wicewojewody Kujawsko-Pomorskiego pani Elżbiety Rusielewicz, Wicemarszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego – pana Zbigniewa Ostrowskiego, Wiceprezydent Bydgoszczy – pani Iwony Waszkiewicz oraz Prezesa Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego – pana płk. Józefa Móla. Każdy uczestnik otrzymał też drobny upominek ufundowany przez wiceprezesa K-P ZW ZŻWP płk. Stanisława Mandziuka.
Mamy nadzieję, że spotkanie to będzie omówione w szkołach a atrakcje zostaną długo w ich pamięci. Radość na ich twarzach jest dla nas najlepszym podziękowaniem.

Galeria zdjęć z imprezy: -> kliknij ten link Spotkanie patriotyczno-obronne w 1. Blog

Wiceprezes K-P Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP – płk w st. spocz. Stanisław Mandziuk